Parafia Wniebowzięcia
Najświętszej Marii Panny

Prace przy zabytkowym murze od strony ulicy Wiejskiej

Szanowni Państwo !

Drodzy Parafianie

Od kilku lat nasza parafia przy współudziale Samorządów Gminy Jemielnica, Powiatu Strzelce Opolskie, Urzędu Marszałkowskiego w Opolu restauruje i remontuje zabytkowe obiekty na swoim terenie. Jesteśmy odpowiedzialni za wspaniałe dziedzictwo pocysterskie. W skład tego dzieła wchodzą budynki mieszkalne, tereny zielone i ogrodzenia.

W tym roku kontynuowaliśmy prace przy zabytkowym murze od strony ulicy Wiejskiej. Prace prowadziła Firma „Matys” pana Mateusza Kalla z Piotrówki.

Wykonane prace zostały odebrane przez Przedstawiciela Opolskiego Konserwatora Zabytków Opolu.

Prace przy zabytku zostały dofinansowane:

• kwotą 35 000 zł (trzydziestu pięciu tysięcy złotych) ze środków Samorządu Województwa Opolskiego @Województwo Opolskie @Andrzej Buła @Zbigniew Kubalańca – Wicemarszałek Województwa Opolskiego,
  • przez Starostwo Powiatowe w Strzelcach Opolskich – kwotą 15 000 zł,
  • przez Lasy Państwowe,
  • i naszych Parafian.

Wszystkim Darczyńcom i Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

ks. Henryk Pichen, proboszcz