Proboszcz: 504 203 148  proboszcz@sanktuarium-jemielnica.pl  |   Kancelaria: 77 4625 131

Parafia Wniebowzięcia
Najświętszej Marii Panny
w Jemielnicy

Diecezjalne Święto Rodziny A.D.2024

Tradycyjne, 1 maja obchodziliśmy w naszej Diecezji Święto Rodziny, połączone z naszym odpustem ku czci świętego Józefa. Doroczne święto jest okazją do wspólnej modlitwy w intencji rodzin i z rodzinami naszej diecezji. W tym też dniu Biskup Opolski Andrzej Czaja erygował przy Sanktuarium św. Józefa w Jemielnicy Dom Towarzyszenia Duchowego Nazaret, mianuje też opiekuna tego Domu.

Centralnym punktem Święta była Eucharystia sprawowana o godz. 11.00 w Sanktuarium św. Józefa, którą poprzedziła procesja z kościoła pw. Wszystkich Świętych z udziałem Księży Biskupów, kapłanów naszej Diecezji i zaproszonych gości. Po Mszy Świętej, obecni zostali zaproszeni  na symboliczny poczęstunek przed drzwiami kancelarii.

O godz. 14.30 rozpoczęło się nabożeństwo majowe i do św. Józefa w intencji powołań. Tradycyjnie po nabożeństwie odbyło się spotkanie z Bractwem Świętego Józefa, w czasie którego zostaną przyjęci kolejni członkowie.

O godz. 14.00 pan Wójt Gminy Jemielnica otworzył Jarmark Cysterski, natomiast o godz. 17.00 wystartował bieg sponsorowany „Dyszka dla Rodziny” (pomoc dla Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia).

Zapraszamy do wspomnienia tej uroczystości, przeglądając galerię zdjęć autorstwa p. Andrzeja Nowaka.